Trumpas aprašymas

Gandrališkių gyvenamųjų namų kvartalas užima 9 ha plotą, įsikuręs netoli naujosios jūrų perkėlos, tarp Taikos prospekto ir Minijos gatvės.

Gandrališkėse yra 112 metrų aukščio „Pilsotas“ yra aukščiausias gyvenamasis pastatas Pabaltyje bei 3-ias pagal aukštį pastatas Lietuvoje (įskaitant Vilniaus televizijos bokštą). Pastatui duotas pavadinimas nuo istorinės kuršių žemės Pilsotas.

Šiuo metu tai yra vienintelis pastatas Klaipėdoje, viršijantis 100 metrų ribą.

Gandrališkių mikrorajone gyvena apie 6 tūkst. gyventojų.

ADRESAS

Kuosų g. 18

BENDRAS PASTATO PLOTAS

2000 kv. m.

PARKAVIMO VIETOS

Yra uždara parkavimo aikštelė

Detalus aprašymas

Gandrališkėse pastatyti 15 gyvenamųjų kompleksų su 1500 butų. Bendras jų gyvenamasis plotas – apie 147 tūkst. kv. metrų. Įrengtos 3306 dviejų aukštų automobilių stovėjimo aikštelės-garažai (vienam butui tenka 1,5 automobilio stovėjimo vietos). Pastatuose yra 197 biurai ir komercinės paskirties patalpos (28 tūkst. kv. metrų). Gyvenamųjų namų pirmuose aukštuose įsikūrusios mažos parduotuvės, salonai, kavinės, buitinių paslaugų įmonės, sveikatos priežiūros įstaigos, juridinių paslaugų biurai, bankininkystės paslaugų kontoros.

Daugeliui naujų butų suprojektuoti atskiri 4 m2 sandėliukai (dviračiams, vežimėliams ir pan.).

Pastatų išorės apdailai buvo naudojamos kokybiškos, plačios spalvų gamos fasadinės plokštės, atsparios jūriniam klimatui.

Šios naujos statybos, architektūros ir subalansuotos infrastruktūros kvartalui buvo panaudoti moderniausi inžineriniai, konstrukciniai bei technologiniai sprendimai.

Butuose ir komerciniuose plotuose buvo įrengta:

– centralizuota komunalinių paslaugų – elektros energijos, vandens, šildymo, vėdinimo ir aušinimo duomenų apskaitos sistema;
– vaizdo stebėjimo ir archyvavimo sistema įvažiavimuose ir išvažiavimuose iš stovėjimo aikštelių, pirmųjų aukštų liftų holuose, įėjimuose iš lauko;
– apsauginė signalizacija;
– gaisrinė signalizacija;
– bendra kabelinės televizijos sistema, užtikrinanti vietinį ir palydovinį televizijos signalų perdavimą;
– telefoninis tinklas su vieninga telefonine stotimi;
– vietinis kompiuterinis tinklas su interneto prieiga;
– vėdinimo sistema su rekuperacija, kuri leido 15-20 % atpiginti buto šildymo eksploatavimo išlaidas;
– magistralinė kondicionavimo sistema, prie kurios buvo prisijungti visi pageidaujantys.

Labai svarbus ir naudingas šio mikrorajono projekto sprendimas – tai pėsčiųjų takų ir poilsio zonų išdėstymas virš automobilių stovėjimo vietų. Ventiliuojamos stovėjimo aikštelės leido išsaugoti švarią aplinką miesto centre. Vidiniuose gyvenamojo rajono kiemeliuose nesigirdi automobilių variklių ūžesio, signalizacijos.

Naujos statybos rajonas džiugina akį funkcionaliai suplanuota ir skoningai sutvarkyta aplinka, plačiais šaligatviais su dviračių ir riedučių takais, pereinamaisiais tilteliais, žaliomis vejomis, poilsio zonomis, mažosios architektūros formomis, kurios susilieja į vieningą visumą. Gyventojai čia gali pailsėti ir pabendrauti. Jau iš šeštojo aukšto atsiveria nuostabūs vaizdai į Kuršių marias, Neringą, Baltijos jūrą.

Gandrališkėse dominuoja novatoriška, stilinga architektūra. Naujas gyvenamasis rajonas buvo pastatytas kompleksiškai (nauja statyba suskirstyta į 11 etapų), siekiant užtikrinti jo būsimiems gyventojams ramybę, patogumą bei sveiką aplinką.