Verslas - šalies gyvybingumo šaltinis

Šiandien Klaipėdoje veikianti bendrovė „Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacija“ (VLPFK) žinoma kaip viena sėkmingiausiai veikiančių įmonių Lietuvoje. Tačiau jos prezidentas Antanas Bosas akcentuoja ką kitą. Anot vadovo, svarbiausia, kad visi įgyvendinti Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacijos projektai liks ateities kartoms.

Vakarų Lietuvos pramonės ir finansų korporacijos veiklos sritys

  • Nekilnojamojo turto vystymas
  • Nekilnojamojo turto nuoma
  • Nekilnojamojo turto pardavimas
  • Verslo ir finansų valdymas
  • Buhalterinė apskaita
  • Labdaros fondas

Pasiekti rodikliai

Per visą veiklos laikotarpį buvo pasiektą daugiau kaip 3 mlrd. eurų apyvarta, korporacijai priklausiusiose įmonėse dirbo 6,5 tūkst. darbuotojų. Labdarai išdalinta daugiau kaip 2 mln. eurų.

Daugiašakis verslas

Pirmaisiais veiklos metais korporacija valdė 16 įmonių, o dar po metų šis skaičius padvigubėjo. Veiklos pradžioje korporacija daugiausiai dėmesio Ir investicijų skyrė medienos pramonės plėtrai. O džiuginančių rezultatų ilgai laukti nereikėjo. Korporacijos valdomos bendrovės tapo didžiausiomis medžio drožlių plokščių ir faneros gamintojomis Lietuvoje, taip pat pirmosios užmezgė verslo ryšius su didžiausia pasaulyje Švedijos baldų prekybos kompanija IKEA. Korporacijos valdytos medžio apdirbimo įmonės: AB „Klaipėdos mediena“, AB „Rietavo baldai“, UAB „Sakuona“, AB „Girių bizonas“,  AB „faipėdos kartonas“.

Kiek vėliau, 1995 m., VLPFK įžengė į energetikos sektorių, užsiėmė gamtinių dujų tiekimu. Tuomet buvo įkurta Lietuvos ir Rusijos įmonė „Stella Vitae“, vėliau „Stella Vitae ir partneri“, taip pat Lietuvos ir JAV kompanijos „Iteralit“ bei „Itera Lietuva“. tačiau, net ir sėkmingai plėtojant energetikos bei medienos pramonės verslus, visuomet buvo norima įžengti į itin Klaipėdoje perspektyvų logistikos sektorių. 1997-1998 m. buvo atsisakyta mažai reikšmingų ir neefektyviai dirbančių įmonių, o visas jėgas ir investicijas nuspręsta nukreipti didinant įtaką energetikos sektoriuje ir Klaipėdos jūrų uoste.  2000 m. VLPFK laimėjo konkursą ir iš Valstybės turto fondo įsigijo naftos gavybos kompaniją „Geonafta“, kurios metinės pajamos tuomet siekė apie 16 mln. eurų. Korporacija taip pat valdė logistikos įmones UAB „Smeltė“, UAB „Birių krovinių terminalas“, taip pat „Laivų bunkeriavimo kompanija“, LKK UAB „Bega“, UAB „Adalgisa“, statybos ir statybinių medžiagų gamybos įmones UAB „Kuršių statyba“, UAB „Gargždų Mida“, AB „Klaipėdos kranai“, AB „Gargždų statyba“.

3000000000

Per visą veiklos laikotarpį pasiekta apyvarta eurais

6500

Korporacijai priklausiusiuose įmonėse dirbo darbuotojų

2000000

Labdarai skirti pinigai